Adventinė popietė

     Adventas – laukimo metas, kai laukiame pačios gražiausios šventės – šv. Kalėdų. Svarbu, kad didžiosios metų šventės laukimo prasmę pamažų pratintųsi suprasti ir vaikai.
     Degant jau trečiai Advento vainiko žvakelei „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai su mokytojomis pakvietė tėvelius ir darželio darbuotojus į Advento popietę.
     Vakare, kai už lango tvyrojo tamsa, su baltais angelais vaikai susirinko į salę. Salėje sklandė nuostabi, jauki atmosfera sukurta degančių žibintų šviesoje. Ugdytiniai dainavo advento giesmes, deklamavo eilėraščius, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, kvietė tėvelius pašokti ratelius, mokė juos šokių judesių. Vaikai, sugiedoję advento giesmeles, padovanojo jų pačių pagamintus žibintus tėvams.
    Šis vakaras mūsų vaikučiams buvo išties ypatingas. Juk vakaroti su tėveliais darželyje tenka ne taip dažnai. Ramumu dvelkianti aplinka, tylus žvakių virpėjimas, vaikų spindinčios akys, paliko neišdildomą įspūdžių kupiną vakarą. Privertė visus susimąstyti  apie susikaupimo laikotarpį ir labiau pajusti artėjančių šv. Kalėdų dvasią.
    Smagiai ir jaukiai pavakarojusios šeimos į namus  parsinešė ne tik gerą nuotaiką, bet ir gyvą Advento tradiciją.

                                                                                                              Mokytoja Ilona Janovičienė

Jums taip pat gali patikti