APIE JĖZAUS GIMIMO ISTORIJĄ NEMENČINĖS VAIKŲ DARŽELYJE

          Gruodžio 19 dieną Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželio ugdytiniai, mokytojai bei bendruomenės nariai surengė Kalėdinį vaidinimą apie kūdikėlio Jėzaus gimimą.  Ryte vaidinimo stebėti kvietė mažieji artistai savo draugus – kitų grupių vaikus. Po vaidinimo pristatymo jie įteikė mažajam Jėzui savo dovanėles, kurias iš anksto buvo paruošę. O vakare į pasirodymą susirinko ugdytinių  tėveliai, kad kartu su savo vaikais galėtų pajusti tikrąją Kalėdų dvasią, šventinio laukimo džiaugsmą, kartu pagiedoti Kalėdinių giesmių.  Susitikimas tapo viena iš projekto „Kalėdinė garsų mozaika“ dalių. Svarbiausias jo tikslas – skleisti ir puoselėti Kalėdinio laikotarpio senovines tradicijas bei papročius.

          Vaikų darželyje svarbu, kad vaikas būtų  ne stebėtojas, o aktyvus veiklų dalyvis, kad jo patirtiniai įspūdžiai lydėtų jį per visą gyvenimą. Vaidinimų repeticijos, vaidinimas scenoje kartu su savo mokytojais, buvusiais ugdytiniais vaikams tapo ir iššūkiu, ir tikra dovana. Ši patirtis vaikams tapo neįkainojamu šventiniu nuotykiu, o svečiams – magiška staigmena. Tinkamai paruošti kostiumai, dekoracijos, kruopščiai apgalvotas scenarijus leido ir mažiems, ir dideliems pasirodymo dalyviams pasinerti į užburiančios Kalėdinės istorijos vaizdus, išgyventi nepamirštamų emocijų.  Integruojant žmonių vaidinimą su IKT technologijomis, Jėzaus gimimo istorija tapo išraiškingesne, patrauklesne ir labiau prieinama vaikams. Tėvai aktyviai giedojo kalėdines giesmes, neslėpdami savo jaudulio, natūraliai išgyvenamų jausmų.

          Bendrystė, bendros veiklos didžiųjų metų švenčių laikotarpiu – labai svarbu. Stengdamiesi išlaikyti šią tradiciją, į vaidinimo paruošimą įtraukėme tėvelius, buvusius ugdytinius bei įstaigos socialinius partnerius. Pagalbos sulaukėme ne tik vaidinant,  bet ir siuvant kostiumus, puošiant aplinką ir įrengiant prakartėlę.  Darbo rezultatai nustebino ir pradžiugino visus. Vaikų darželio lauko scenoje radosi šventų Kalėdų simbolis – Prakartėlė. Sukurta ir papuošta lauko erdvė – svarbus Kalėdų šventės akcentas, kuris padės vaikams  suprasti Kristaus gimimą, o suaugusiems – prisiminti tikrąją šv. Kalėdų prasmę.

Ruoškitės šventėms ir būkite kartu!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Veslava Šaripa

Jums taip pat gali patikti