Aplinka

EDUKACINIS DARŽAS IR ŠILTNAMIS

       Darželio teritorijoje yra pastatytas šiltnamis, įrengtos daržo lysvės, kur vaikai sėja, sodina, laisto ir prižiūri augalus. Čia vaikai gali stebėti, analizuoti ir kitaip tyrinėti augančius augalus. Nuėmus derlių vaikai kartu su mokytoja aptaria, ragauja daržoves.

VIŠTIDĖ "MINI FERMA"

      Vaikai turi puikią galimybę pažinti paukščių pasaulį. Šios pažinties pradžia – vištidė, įrengta vaikų darželio aikštelėje. Joje apsigyveno penkios vištos ir gaidys. O neseniai vaikai pasitiko ir naujus gyvojo kampelio gyventojus – viščiukus. Šio įvykio visi labai laukė. Edukacinėse erdvėse netrūksta praktinių veiklų mažiesiems lankytojams…. Vaikai mokosi rūpintis paukščiais, juos globoja. Gyvūnėlių priežiūra suteikia vaikams ne tik žinių, bet ir patyriminio džiaugsmo. Edukacinių pamokėlių metu ugdytiniai susipažįsta su vištomis ir jų jaunikliais, natūraliai stebi jų gyvenimą, dalyvauja jų auginimo ir priežiūros procese.

SVEIKATOS STIPRINIMO ERDVĖS

     Vienas iš Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželio prioritetų yra stiprinti vaikų sveikatą, žadinti jų judėjimo aktyvumą, todėl įrengėme judėjimą skatinančius įrengimus, sveikatinimo erdves. 2021 m. įstaiga gavo sveikatą stiprinančios mokyklos statusą.
     Aikštelės įranga pritaikyta kopimo, šliaužimo, koordinacijos, balansavimo įgūdžiams tobulinti. Kitose lauko erdvėse taip pat įrengtos laipynės, čiuožynės, įvairios sūpynės.
    Nauja pramoga gryname ore bei sporto ir sveikatingumo edukacinės erdvės elementas mūsų įstaigoje – basų kojų takas. Nuo seno žinoma, kad skirtingais paviršiais vaikščiojant basomis masažuojamos pėdos aktyvina kraujotaką, normalizuoja miegą, pagerina vidaus organų veiklą, bendrą žmogaus savijautą bei aktyvina imuninę sistemą. Pedagogai ir judesio korekcijos mokytoja vaikams organizuoja ne tik poilsio, bet ir tikslingus sveikatinamo užsiėmimus.

KŪRYBINĖ DIRBTUVĖLĖ

        Pasiūlymas vaikams kurti kitur, kitoje erdvėje, kitaip, suteikia vaikų kūrybai visai kitą prasmę ir formą. Mūsų kūrybinėje dirbtuvėlėje vaikai gali būti kūrėjais, išbandyti save krybiniame procese, piešti, lipdyti, kurti, eksperimentuoti, tyrinėti, konstruoti bei modeliuoti įvairiausius dirbinius.

       Pats kūrybinis procesas turi terapinį poveikį, palaiko vaikų vidinę kontrolę, savimonę, koreguoja elgesį, išgyvenimus, emocijas, mažina vaikučių nerimą. Lipdymo, modeliavimo, dirbinių gaminimo metu, aktyviai dirba abi rankos, taip  lavinama kalbos įgūdžiai, vaizduotė, skatinamas kūrybiškumas, saviraiška, pasitikėjimas, ugdoma estetinė patirtis.

JAUSMUKŲ KLUBAS

     Jausmukų klubas – tai terapinė relaksacinė erdvė, skirta vaikų individualiems ir grupiniams užsiėmimams, atokvėpio ir nusiraminimo valandėlėms. Čia draugiškai gyvena ir Zipis, ir Kimočiai. Džiaugiasi vaikų apsilankymais Jausmukų klube, moko juos pažinti save…
     Tai jauki ir patogi aplinka pasipasakoti, atsiskleisti, kalbėti apie savo jausmus ir emocijas, kurti linksmas atpalaiduojančias istorijas, leistis į vaizduotės keliones arba tiesiog medituoti, būti tyloje, klausytis atpalaiduojančios muzikos, stebėti sensorinių lempų spalvų gamas…

SPORTO SALĖ

       Mūsų darželyje sukurta visapusiška, vaikų fizinį tobulėjimą skatinanti žaisminga ir jauki sporto aplinka. Tai gyva ir besikeičianti aplinka, kurioje vaikai nuolat sportuoja, žaidžia įvairius žaidimus, ugdančius jų fizinį aktyvumą. Sporto salė pritaikyta papildomiems užsiėmimams: rytinei mankštai, judesio korekcijos pratimams, vyksta sveikatinimo, taisyklingos laikysenos, plokščiapėdystės profilaktikos, ugdytinių smulkiosios ir stambiosios motorikos lavinimo užsiėmimai.
       Sporto salė –  erdvė, kurioje gausu įvairių priemonių. Siekiant išlaikyti nepriekaištingą vaizdą ir tvarką, nuolat atnaujinama sporto įranga, rūpinamasi salės estetika.
       Sportas ir aktyvi fizinė veikla ypač svarbūs ir vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių. Sportuodami jie čia lavina socialinius įgūdžius, išmoksta laikytis taisyklių ir stiprėja fiziškai.

MUZIKOS SALĖ

        Muzikos salė – ypatinga vieta darželyje, kur vyksta vaikų muzikinio kūrybiškumo ugdymas. Čia stebime estetinį vaikų vystymąsi, jų susitikimą su nuostabiu garsų, muzikos ir šokio pasauliu. Atskleidžiamos muzikinio kūrybiškumo ugdymo galimybės, muzikinės kūrybos ypatumai bei muzikinio įgyvendinimo būdai muzikinėje veikloje.
        Muzikinės veiklos metu lavinami vaikų estetiniai, sensoriniai, muzikiniai gabumai bei kūrybiškumo ugdymo plėtotė įvairiose muzikinės veiklos grandyse: dainuojant, grojant muzikos instrumentais, ritmuojant ir muzikuojant, mokant klausytis muzikos bei žaidžiant, bandant kurti muziką, improvizuojant. Greitakalbėmis, įvairiais vokaliniais pratimais, dainavimu yra lavinamas kalbos aparatas.