Edukacija bendruomenei „Verbų rišimas“

      Verba yra unikalus ir neatsiejamas Verbų sekmadienio apeiginis bei tradicinis simbolis. Artėjant Verbų sekmadieniui, Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželio skyrius Rudausių daugiafunkcis centras kovo19 dieną pasikvietė į svečius tautodailininkę Vladislavą Suchodolską.
     Norėdama atskleisti tradicinės verbos grožį ir svarbą, verbų rišėja dalijosi savo patirtimi, pristatė ne tik pačią rišimo techniką, bet ir pasakoja apie verbų rūšis, senovines augalų galių reikšmes, bei visą rišimo procesą.
     „Verbų rišimo procesas trunka visus metus, pavasarį pasėti, vasarą – laiku surinkti ir išdžiovinti, rudenį – nudažyti ir tik po to jau rišti. Tai darbas, reikalaujantis nepaprasto tikslumo ir kantrybės, taip pat didžiulio kūrybiškumo bei meninės pajautos. Rišti verbas reikia laiko ir noro, daugiausia noro, nes be jo ir meilės šiam amatui, tai nieko nebus.
     Su dideliu noru ir užsidegimu vaikų darželio ugdytiniai, mokytojos ir vaikų tėvai rišo verbas savarankiškai.  Kiekviena verba buvo ypatinga, spalvota, o svarbiausia surišta savo rankomis.
     Dalyviai dėkoja tautodailininkei Vladislavai už šiltą edukaciją  ir tiki, kad drauge surišta ir Verbų sekmadienį pašventinta verba saugos namus nuo negandų visus ateinančius metus.

Jums taip pat gali patikti