Edukacinė veikla „PIEŠIMAS ANT MARŠKINĖLIŲ“

Piešinys – tai langas į vaiko sielą.

  Nicole Bedar

          Piešti patinka visiems vaikams. O piešia jie tai, ką mato aplinkui, ką myli, apie ką svajoja. Kiekvieno vaiko piešinys projektyvus – atspindintis vaiko vidinį pasaulį, jo išgyvenimus.
         Vasario 7 dieną mokytoja Tatjana Paketur į „Voveriukų“ grupę pakvietė svečią –  tapytoją Agniešką Kliukovską. Agnieška papasakojo apie tapytojo darbą, įvairias piešimo technikas, mėgstamiausius piešinius.  Paaiškino, kaip sumaišyti spalvas, kokiais potėpiais galima tepti, kokią tapybos techniką naudos šiandien, piešiant ant marškinėlių. Vaizdžiai parodė, kaip piešimui paruošti marškinėlius: nuo ko pradėti, į ką telkti daugiau dėmesio.
         Po pokalbio su tapytoja vaikai drąsiai ir laisvai pradėjo kurti, patys rinko spalvas, improvizavo savaip. Mokytoja ir tapytoja skatino vaikus piešti ir tapyti taip, kaip jie moka, parodyti save ir išreikšti savo jausmus ir emocijas. Pasirodo, kad kūrybai ir išmanumui nėra ribų, kad mūsų vaikai labai gerai supranta ir moka įvertinti ne tik grožį, bet ir naudą. Ryškios spalvos kėlė geras emocijas, o išskirtiniai piešiniai, nupiešti vaiko rankytėmis, suteikė dar ir pasitikėjimą savimi.
       Edukacinės veiklos rezultatas nudžiugino – kadangi buvo naudojama daug patirtinio ugdymo ir STEAM elementų, ugdytiniai visapusiškai ,,ūgtelėjo“ aplinkos pažinimo, meninėje, sakytinės kalbos, tyrinėjimo ir kitose srityse. Vaikai ne tik išmoko naujos piešimo technikos, pasisėmė gerų emocijų, bet ir atminčiai pasiliko pačių sukurtus marškinėlius. Jais galės puoštis ir džiaugtis dar ne kartą, kadangi marškinėlius galima skalbti.
      Dėkojame mūsų viešniai – tapytojai Agnieškai – už smagiai praleistą laiką ir linkime sėkmes darbe, naujų, neišsenkančių kūrybos šaltinių, o jauniesiems menininkams visada būti pozityviems ir nebijoti iššūkių.

Mokytoja metodininkė Tatjana Paketur

Jums taip pat gali patikti