Edukacinis užsiėmimas “Žvejyba Rudausių kaime”

Saulėtą ketvirtadienio dieną kovo 17 d.  Rudausių daugiafunkcio centro ugdytiniai drauge su auklėtojomis Dorota Tomaševska, Dalija Vasiljeva ir vaikų darželio bendruomenės nariu Francu pasiėmę meškerę  iškeliavome prie Rudausių kaimo tvenkinio.

Artėdami prie tvenkinio kalbėjo apie vandens telkinius ir gyventojus, kurie juose gyvena. Atvykus tyrinėjo aplinką, matavo tvenkinio dydį. Kalbėjo apie žuvų gyvenamoji aplinką, kaip žuvys plaukia, kur gyvena  (ežere, upėje, jūroje, akvariume). Ponas Francas papasakojo vaikams apie žuvininkystę, parodė kaip reikia laikyti ir užmesti meškerę, supažindino su kitais žvejybos   įrankiais. Ugdytiniai mėgino pagauti žuvytę savarankiškai. Pasakojo apie savo žvejybos nuotykius, kam kokią žuvį yra tekę pagauti, vardijo žinomų žuvų pavadinimus, spalvas, dydžius.

Užsiėmimas gryname ore vaikams suteikė daug džiaugsmo, skatino smalsumą, bendravimą su kitais.  Edukacinėje veikloje vaikams buvo sudarytos sąlygos ir galimybės ne tik pasidžiaugti gamta bet ir ugdytis bei plėtoti individualius gebėjimus aplinkos pažinimo, tyrinėjimo ir sakytinės kalbos srityse.

Mokytoja Dorota Tomaševska

Jums taip pat gali patikti