GERUMO SAVAITĖ VILNIAUS R. NEMENČINĖS VAIKŲ DARŽELYJE

Kovo mėnesį Nemenčinės vaikų darželyje vyko, labdaros fondo „Happy Paw“ inicijuota, tarptautinė gerumo savaitė „Laiminga letenėlė“. Mažieji darželio ugdytiniai visą savaitę grupėse kartu su mokytojomis atliko įvairias užduotis, susijusias su gyvūnų pažinimu: minė mįsles, žaidė žaidimus, klausėsi pasakų, vaidino, piešė, lipdė, aplikavo. Surengta vaikų kūrybos darbų paroda ,,Mūsų augintiniai“. Taip pat buvo organizuota fotografijų  paroda ,,Aš ir mano augintinis“.

Gerumo veiklų metu vaikai mokėsi mylėti gyvūnus, jais rūpintis ir gerbti. Buvo atkreiptas vaikų dėmesys į beglobių gyvūnų gyvenimą gatvėje, surengta diskusija apie šios problemos sprendimo būdus, sukurtas plakatas ,,Mylėkime ir globokime gyvūnus“. Ikimokyklinukai buvo skatinami suvokti netinkamo elgesio su gyvūnais pasekmes, suprasti, kas yra gyvūnų gerovė. Vaikai suprato, kad kai žmonės nusprendžia turėti naminį gyvūną, jie prisiima visą atsakomybę už jo sveikatą ir gerovę, kadangi augintinis tampa visiškai nuo jų priklausomas. Pokalbių, diskusijų metu vaikai suvokė, kad gyvūnai yra draugai, šeimos nariai. Jie turi teisę nejausti alkio ir troškulio, skausmo, baimės, kančios. Jie turi teisę būti mylimi.

Džiaugiamės, kad gerumo savaitė suteikė ne tik džiugių emocijų, bet ir žinių apie augintinius. Juk taip nuostabu ir naudinga: išmokti rūpintis, išmokti mylėti, išmokti saugoti labiau pažeidžiamą ir jausti pagarbą mus supančiam gyvajam pasauliui.

Mokytoja metodininkė dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą Jolanta Šamatovičienė

Jums taip pat gali patikti

Wycieczka po mieście Niemenczyn ,,Domy i domki wokół nas”

Najjaśniejsze gwiazdy lśnią,                                                                                                  Najpiękniejsze domki są.                                                                                                  Najwspanialsze dzieci-cud,                                                                                                   Tam gdzie twój rodzinny

Skaityti daugiau »