Išvyka į gėlių ūkį

     Gegužės 18 d. ,,Žirniukų‘‘ ir ,,Ežiukų‘‘ grupių ugdytiniai lydimi mokytojų Ž. Janovič, L. Gelažanskienės, D. Jucevičienės bei mokytojų padėjėjų L. Selezniovos ir J. Slavinskienės vyko į Vilniaus r. Gaukštonių k. esantį gėlių ūkį. Ten juos pasitiko gėlių ūkio vadovė ir mokytoja M. Miškunec. Juk dabar pats geriausias laikas apsilankyti šiltnamiuose ir pasigrožėti augalais bei žiedais. Ten vyko edukacinė pamokėlė ,,Aš pažįstu šiuos augalus‘‘. Spalvos, vaizdai, kvapai pakerėjo visus. Vaikai grožėjosi žydinčiomis pelergonijomis, jurginėliais, petunijomis, surfinijomis, begonijomis, salvijomis, sanpaulijomis…, bet labiausiai ugdytinius sužavėjo pradedantis derėti pomidorai. Jie nuostabūs, nes tokio dydžio augalų ir įvairiaspalvių pomidorų vaikai nebuvo dar matę ir ragavę. Vaikai lyg patekę į stebuklų šalį, pakerėti grožio, vaikščiojo po šiltnamius, stebėjo ir aiškinosi augalų augimo nuo sėklos iki vaisiaus kelią. Mokytoja Marina papasakojo, parodė ir net leido vaikams patiems išbandyti naują laistymo sistemą. Apžiūrėjome daržoves, prieskonius, gėles, lietėme ir uostėme, tyrinėjome, matavome, lyginome tarpusavyje, ragavome, bandėme pasakyti spalvą ir net kvapą.

     Vaikai pagilino žinias apie augalus, jų priežiūrą, pastebėjo ne tik sunkų darbą šiltnamyje, bet ir begalinę meilę augalams…Kalbėjome ir apie ekologiją, apie tai, kaip svarbu saugoti gamtą.

     Gerai nusiteikę vaikai žaidė įvairius žaidimus, šoko, dainavo ir net lenktyniavo, šalia esančioje pievutėje…

     Nėra vieno laiko, kada būtų galima stebėti augalus. Tuo augalai ir nuostabūs, kad kviečia jais žavėtis kiekvieną dieną ir atrasti vis naujų dalykų.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos D. Jucevičienė ir L. Gelažanskienė

 

Jums taip pat gali patikti