“Išvyka į teatrą”

Teatras… Paslaptingas, tikras netikras pasaulis, kuriame spalvos ryškesnės, žodžiai garsesni, jausmai gilesni. Vaikystės teatre lengva juoktis ir pravirkti, blogį atskirti nuo gėrio, melą nuo teisybės, nes vaikai į pasaulį žiūri paprasčiau, sąžiningiau ir nuoširdžiau, o teatras tą požiūrį formuoja savita, tikrųjų vertybių linkme.

Vilniaus r. Rudausių daugiafunkcio centro ugdytiniai išvykos į teatrą laukė, kaip kitokios dienos, neeilinės – išsipuošę, nekasdieniški, pasitempę. Juk seniau į teatrą tokius ir priimdavo. Taigi balandžio 5 dieną “Kiškučių” ir “Meškučių” grupės kartu su auklėtojomis išvyko į spektaklį “Musė”, kuris vyko Vilniaus Rusų dramos teatre. Spektaklis „Musė“ sukurtas pagal poetės Renatos Muchos knygeles vaikams „Įgeltas žaltys“, „Geras blogas oras“ ir kt.

Vaikai, susėdę viduryje aikštelės, pateko į spektaklio personažų gyvenimo verpetus, vykstančius aplink juos. Kaip ir žmonių bendruomenėje, ten buvo pilna visokių įvykių, nutikimų, susitikimų ir problemų. Spektaklio-žaidimo eigoje mažieji žiūrovai galėjo vienaip ar kitaip jame aktyviai dalyvauti.

Teatro atmosfera buvo užburianti, neįprasta, skatino vaikus klausyti, aktyviai dalyvauti diskusijose ir atsakinėti į klausimus. Po spektaklio vaikai su dideliu smalsumu apžiūrėjo spektaklio erdvę, inventorių,  bendravo su personažais, uždavinėjo klausimus.

Kupini įspūdžių grįžo į darželį ir tarpusavyje vėl planavo, kada važiuos į teatrą ir galės gyvai susitikti ir pabendrauti su spektaklio “Musė” personažais.

Mokytoja Dorota Tomaševska

Jums taip pat gali patikti