IŠVYKA Į VU BOTANIKOS SODĄ

Liepos 7 d. Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželio lietuvių priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai lydimi mokytojų D. Jucevičienės, I. Janovičienės, M. Miškunec, mokytojo padėjėjos L. Selezniovos bei kelių tėvelių  vyko į Vilniaus Universiteto Botanikos sodą Kairėnuose. VU Botanikos sode pravesta edukacinė pamokėlė ,,BOTANIKOS SODO PASAULYJE‘‘, viktorina ,,AUGALAI‘‘, organizuoti žaidimai. Veiklas pravedė mokytojos. Mokytoja Ilona papasakojo apie botanikos sodą. Vaikai sužinojo, kad VU Botanikos sodas ne tik didžiausias Lietuvoje, bet ir turtingiausias augalų kolekcijomis, kuriose auginama virš 10 000 pavadinimų augalų. Gausiausios ir įspūdingiausios kolekcijos: rododendrų, alyvų, lelijų, lianų, bijūnų, jurginų ir svogūninių gėlių. Savaime sode auga apie 500 augalų rūšių, gyvena virš 120 rūšių gyvūnų ir paukščių.

Mokytoja Daiva papasakojo vaikams, kad VU Botanikos sodas Kairėnuose yra įkurtas 1781 m. jo bendras plotas 199 ha. Sodo teritorijoje yra labai senas kapinynas, pilkapis ir Kairėnų dvaro statiniai – malūnas, arklidės, ratinė ar jų pamatai. Vaikai sužinojo, kad šis dvaras priklausė ir Sapiegoms. Labai senai čia buvo Vilniaus visuomenės gyvenimo centras – veikė orkestras, mėgėjų teatras, lankėsi menininkai, vyko politinės diskusijos. Vaikai pasivaikščiojo ir pabėgiojo po angliško stiliaus parką, apžiūrėjo tvenkinius, senojo dvaro fontaną, bei dvaro statinius. Ugdytiniai apsilankė ir basakojų take. Puikiai nusiteikę masažavo kojas bėgiodami akmenukais, smėliu, kankorėžiais …o po karštos saulutės, atgaivos vaikai ieškojo šaltinėlio vandenyje.

Mokytoja Marina vaikus pasitiko gėlynuose –  rožyne, lelijų lauke, raganių apsuptyje. Iš mokytojos pasakojimų, apžiūrinėdami, uostydami, liesdami vaikai susipažino su gėlių įvairove. Ugdytiniai sužinojo ir labai nustebo, kad gėlių pavadinimai kartais būna tokie patys kaip žmonių vardai. Vaikams didžiulį įspūdį paliko lelijos  – Karolina, Monika, Daniela, rožės – Ana, Elžbieta, Karina.

Vaikai įsitikino, jog norint auginti sodą, reikia meilės, daug meilės  – augalams, darbui ir žinoma, žmonėms. Meilė kuria grožį, gėrį, daro stebuklus…

Mokykime vaikus mylėti ir saugoti gamtą. Juk gamta  – mūsų antri namai!

Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželio mokytoja metodininkė Daiva Jucevičienė

Jums taip pat gali patikti