Vasario 1 dieną Rudausių daugiafunkciame centre įvyko pirmas susitikimas su naujo valstybiniu mastu organizuojamo projekto “Keliaujančios architektūros dirbtuvės. Konkursas” organizatoriais ir kaimelio vaikais bei jaunimu.
“Keliaujančios architektūros dirbtuvės. Konkursas” – tai atviras konkursas kūrėjams, skirtas ieškoti patrauklaus ir efektyvaus Lietuvos regionuose gyvenančių vaikų ir jaunimo bei meno kūrėjų bendradarbiavimo. Konkursas remiasi nuo 2013 m. įgyvendinamų “Keliaujančių architektūros dirbtuvių” (KAD) vertybėmis – siekiu atkreipti visuomenės dėmesį į kasdienę supančią aplinką, bei prielaida, kad aplinkos puoselėjimas gali būti įdomus, įtraukiantis užsiėmimas, įgyvendinamas realiomis ir paprastomis priemonėmis.
Konkursas atviras visiems kūrėjams (architektūros, dizaino, kitų meno sričių profesionalams ir studentams), kurie kviečiami sukurti mažosios architektūros objektą, kuris darniai papildytų mažo miestelio arba kaimo viešą erdvę ir taptų vietos gyventojų susibūrimo veiklų precedentu. Konkursas kviečia kūrėjus kūrybiškai interpretuoti vietos vaikų ir jaunimo išsakytus poreikius, o Konkurso laimėtojai įsipareigoja idėją įgyvendinti (pastatyti arba įrengti) kartu su vietos vaikais ir jaunimu.
Konkursas grindžiamas pripažinimu, kad vaikai ir jaunimas aplinką patiria skirtingai, todėl siekiama atsižvelgti į jų poreikius, įgarsinti jų balsą bendruomenėje. Konkurse susitinka didžiuosiuose Lietuvos miestuose gyvenantys kūrėjai ir Lietuvos regionuose gyvenantys vaikai ir jaunimas, taip kuriamas bendros veiklos modelis, kur galima veikti kartu nepaisant amžiaus, lyties ir socialinių skirtumų, kurie kitu atveju galėtų juos atskirti. Konkursas kuria galimybę rūpintis vienas kitu pasitelkiant viešos erdvės kūrimą, kurią vėliau būtų galima kartu prižiūrėti ir išlaikyti.
Konkurso vietoje gyvenantys vaikai ir jaunimas tampa užduoties kūrėjams sudarytojais, vertina idėjas ir renka laimėtojus, teikia pastabas laimėtojams ir įsitraukia į laimėjusios idėjos statybas. Proceso metu vaikai ir jaunimas mokosi formuluoti užduotį, vertina savo ir aplinkinių poreikius, juos aiškiai ir išsamiai komunikuoja. Kūrėjai turi galimybę išbandyti darbą su unikalia projektavimo užduotimi ir neįprastu užsakovu – pritaikyti idėjos komunikacijos žodyną, gauti grįžtamąjį ryšį ir jo pagalba plėtoti idėjos raišką, realizuoti pasiūlytą idėją dalyvaujamosios architektūros formatu.
Rudausių kaimas buvo pasirinktas kaip konkurso įgyvendinimo vieta dėl ankstesnės sėkmingos patirties ir bendruomenės įsitraukimo į 2023 metais vykusį KAD projektą mūsų kaimelyje.
Dabar nekantriai laukiame antro susitikimo – ARCHITEKTŪROS KONKURSO dalyvių darbų pristatymo, kuriame žiūri bus Rudausių kaimo vaikai ir jaunimas.
Projekto partneriai:


Prie projekto įgyvendinimo Rudausių kaime prisideda:

Daugiau informacijos apie KAD:
Rudausių daugiafunkcio centro koordinatorė Agnieška Kliukovska