LIETUVIŲ LIAUDIES ŠOKIŲ IR RATELIŲ FESTIVALIS „MES NUPINSIM ŠOKIŲ PYNĘ“ RUDAUSIŲ KAIME

   Gegužės 28 d. Rudausių kaimo stadione nuo pietų skambėjo lietuvių liaudies šokių muzika, sukosi šokėjų poros, pasipuošusios įvairiaspalviais tautiniais kostiumais. Čia vyko Vilniaus rajono švietimo įstaigų, teikiančių ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, lietuvių liaudies šokių ir ratelių festivalį „Mes nupinsim šokių pynę“.
     Festivalio iniciatorė ir koordinatorė – Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželio skyriaus Rudausių daugiafunkcio centro mokytoja Dorota Tomaševska. Darbo grupė – meninio ugdymo mokytoja Ivanesa Žilevič, logopedė Inga Tamulaitienė, mokytojos metodininkės Ilona Janovičienė, Tatjana Paketur, Violeta Jackevič, vyr. mokytojos Erika Klimaševskaja, Romualda Levinska, mokytoja Magdalena Bekionytė.
     Svečius pasveikino Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželio direktorė Ivona Voinič, Nemenčinės seniūnė Valerija Stakauskaitė ir Rudausių kaimo seniūnaitė Ingrida Petrauskienė.
     Festivalyje dalyvavo 9 Vilniaus r. švietimo įstaigos, teikiančios ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, mokytojai, tėvai, bendruomenė.

  1. Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželis
  2. Vilniaus r. Maišiagalos vaikų lopšelis – darželis
  3. Vilniaus r. Nemenčinės vaikų lopšelis – darželis
  4. Vilniaus r. Glitiškių vaikų darželis
  5. Vilniaus r. Eitminiškių pagrindinė mokykla
  6. Vilniaus r. Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijos Bezdonių ikimokyklinio ugdymo skyrius
  7. Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželio skyrius Rudausių daugiafunkcis centras
  8. Vilniaus r. Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazija
  9. Vilniaus r. Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazija

Ir šokių kolektyvai: „Dalina“ iš Nemenčinės ir „Šimtas šypsenų“ ir Vilniaus.

     Kiekviena įstaiga parodė savo lietuvių liaudies šokį/ratelį, kurį atliko su mokytojais, tėvais ir bendruomenės nariais, o pabaigoje visi dalyviai ir kviestiniai svečiai sušoko lietuvių liaudies šokį ,,Gudo dūda“.
     Nuoširdžiai dėkojame šokėjams, jų vadovams, mokytojams, šventės organizatoriams ir visiems, padėjusiems surengti šią puikią šokių šventę. Išties buvo smagu stebėti didžiulį būrį vaikų, mokytojų ir tėvų pasidabinusių puošniais  tautiniais rūbais.      Ypatinga padėka mūsų rėmėjams – Vilniaus rajono savivaldybei ir Nemenčinės seniūnijai už dovanas ir skanias lietuviškas vaišes.

Straipsnio autorė: Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželio skyriaus Rudausių

daugiafunkcio centro mokytoja Dorota Tomaševska

Jums taip pat gali patikti