LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO 100-ČIO MINĖJIMAS

Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželio ugdytiniai labai aktyviai ir iš širdies dalyvaudami įvairiuose renginiuose paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo 100-tį.

Siekiant išsaugoti savo tautiškumą, reikia ne tik supažindinti, gilinti ir plėsti vaikų žinias apie mūsų tautai brangias šventes, bet kartu jas gyvai ir džiugiai švęsti, sužinoti apie Lietuvos praeitį, pažinti gimtinę. Šių renginių tikslas – saugoti ir puoselėti tautinį bei kultūrinį tapatumą ir pasididžiavimą savo tėvyne Lietuva.

Visą savaitę Nemenčinės darželio ugdytiniai Lietuvai, gimtajam kraštui, Nemenčinei, savo namams, šeimai, mamai, tėčiui, broliui, sesei ir seneliams iš širdies darė kūrybinius darbelius. Darželio muzikos salėje surengta puiki šių darbų paroda, kuri pradžiugino visą darželio bendruomenę.

Vasario 14 dieną meninio ugdymo mokytoja I. Žilevič, pedagogės V. Jackevič ir D. Jucevičienė kartu su lietuvių grupių priešmokyklinukais vyko į Vilniaus r. Nemenčinės daugiafunkcinį centrą, kur vyko renginys ,,Aš myliu Lietuvą‘‘. Nemenčinės darželio ugdytiniai pasipuošę lietuvių tautiniais drabužiais dovanojo Lietuvai šokį ,,Gintariniai riešutai‘‘.

Vasario 15 dieną visi darželio ugdytiniai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Linas rengia ir maitina‘‘. Programą vedė įmonės Mažųjų ugdymas, MB vadovė Rasa Jurevičiūtė- Buikienė. Programos metu vaikai pamatė trumpą spektakliuką ,,iš lagamino‘‘, sužinojo apie lino vargus, susipažino su linu dainose, eilėraščiuose, patarlėse, minklėse. Vaikai apžiūrėjo ir patyrinėjo, kaip gi atrodo mūsų senelių taip vertinamas linas kaip augalas, kaip pluoštas ir kaip maistas. Jie patys pagamino iš lino stiebelio lino siūlą, ragavo duonelės su linų sėmenų aliejumi, sužinojo apie naudingąsias jo savybes. Pasistiprinę vaikai kibo į darbus ir prisiminimui kiekvienas programos dalyvis pasigamino nepakartojamą lininę servetėlę. Vaikai patys įsitikino, kad  lietuvių patarlė, kuri sako, kad ,,linas – dengia, linas – rengia, linas – perša ir vestuves rengia‘‘ teisinga.

Iškilmingai deklamuojant B. Brazdžionio žodžius ,,Lietuva, kai aš tave tariu – …‘‘ buvo pradėta šventė ,,Tau, mano Lietuva‘‘ Nemenčinės darželio muzikos salėje. Lietuvos valstybės atkūrimo 100- tyje dalyvavo visa graži darželio bendruomenė. Šventę vedė auklėtoja metodininkė D. Jucevičienė. Visų darželio ugdytinių galvas puošė trispalvės karūnėlės, o lietuvių grupių priešmokyklinukai dėvėjo lietuvių tautinius drabužius, kuriais labai didžiavosi. Vaikai šoko tautinius šokius bei ratelius, dainavo daug gražių dainų apie Lietuvą,  deklamavo eilėraščius… Šventę užbaigėme I. Šeduikienės daina ,,Nupiešiu Lietuvą…‘‘ Dainoje viskas ir pasakyta ,,Juk nėr gražesnės Lietuvos nei ši …‘‘

Didžiuokimės savo Tėvyne – Lietuva, mylėkime savo šalį, stiprinkime ją savo prasmingais darbais, geru elgesiu, darbštumu, šypsenomis!

Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželio auklėtoja metodininkė D. Jucevičienė

 

Jums taip pat gali patikti