Logopedų praktinis seminaras pedagogams

2018 metų sausio 17 dieną vyko praktinis seminaras įstaigos pedagogams, kuris buvo sudarytas iš trijų dalių ,,Artikuliaciniai pratimai. Balso tausojimas. Veido masažas“. Visi dalyviai sėdėjo prie didelių veidrodžių, kad galėtų stebėti save ir lektorius. Logopedės demonstravo artikuliacinius pratimus ir aiškino kodėl ir kaip reikia lavinti artikuliacinį aparatą. Pedagogės kartojo ir mokėsi taisyklingai atlikti demonstruojamus judesius. Tuos pratimus galės naudoti vaikams grupėje, kaip pramogą arba žaidimą užsiėmimui paįvairinti. Vaikams bus labai naudinga ir linksma. Ypatingas dėmesys buvo atkreiptas į balsių tarimą ir pūtimą, nes tai  viena iš svarbiausių gražios kalbos sąlygų.

Vėliau pedagogės buvo supažindintos su balso tausojimu ir lavinimu. Kiekvienai auklėtojai yra svarbu gebėti išsiugdyti gerą dikciją, lankstų, plataus diapazono balsą, mokėti raiškiai, logiškai, vaizdingai kalbėti. Pedagogės, norėdamos turėti sveiką, skambų balsą, turi gebėti juo naudotis, atlikti įvairius balso lavinimo pratimus. Atlikome eilę pagrindinių pratimų balso tausojimui.

Mokymų pabaigai logopedės papasakojo apie veido masažą. Jo esmė – už kalbėjimą atsakingų burnos raumenų atpalaidavimas. Pedagogėms jis yra labai naudingas veido raumenų tonusui palaikyti, ankščiau laiko nesenti, raukšlių profilaktikai. Logopedės supažindino su klasikinio veido masažo technika, kuri susideda iš paprastų judesių, todėl jį lengva atlikti namuose.

Auklėtojos pasidžiaugė, kad mokymai buvo naudingi, rekomendacijomis naudosis tiek grupėse darbui su vaikais, tiek kasdieniniame gyvenime.

Logopedės Vaiva Ašmonaitienė ir Česlava Urbanovič

Jums taip pat gali patikti