Minint Vasario 16-ąją…

              Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena – viena svarbiausių datų tautos valstybingumo kelyje. Šiai patriotiškumo šventei paminėti Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželyje ir darželio skyriuje Rudausių daugiafunkciame centre įvairūs renginiai vyko vasario 12-16 dienomis. Mokytojos buvo ypač išradingos ir kūrybingos mažiesiems šiandienos piliečiams perteikdamos pirmąsias pilietiškumo žinias, formuodamos jų tautiškumo sampratos pagrindus.
           Grupėse vaikai deklamavo eilėraščius apie gimtinę Lietuvą, diskutavo apie jos nepakartojamą grožį, lietuvių kalbos turtingumą ir skambesį. Jie rašė didžiosiomis raidėmis mieliausią žodį LIETUVA, dailino jį ir iliustravo. Lietuvos motyvai, tautiniai simboliai, pasitelkiant STEAM metodą, atgijo vaikų sukonstruotose didelėse ir mažose pilyse, bokštuose, vėliavose, žirguose, kurie įgalino juos pajusti riterių dvasią. Vaikai tyrinėjo Lietuvos žemėlapį, aptarė regionų panašumus ir skirtumus, tautinių drabužių subtilybes. Jie piešė savo tėvynę sodriai įpindami trispalvės spalvas, puošė širdelėmis – savo meilės ir pagarbos ženklu jai.
                 Grupinės edukacinės veiklos ir kūrybinės dirbtuvės sklandžiai persipynė su renginiais, skirtais lietuvių kalbos dienoms paminėti. Lietuvių kalbos mokytojos vasario 14 d. kvietė kitakalbius vaikus į vieną bendrą popietę, skirtą Vasario 16-ajai. Popietės metu ugdytiniai, šventiškai nusiteikę, plevėsuodami trispalvėmis, dainavo daineles ir skaitė išmoktus eilėraščius apie gimtinę, dalyvavo viktorinoje „Viskas apie Lietuvą“.
                Džiugu, kad pilietiškumo ir patriotiškumo pamokos tęsėsi ir Vasario 16-ąją, ugdytiniams kartu su tėveliais ir kitais artimaisiais gausiai dalyvavus savo miesto, krašto, šalies renginiuose, skirtuose paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

                                                                                                                                                                                        Socialinė pedagogė Asta Stupenkienė

Jums taip pat gali patikti