„Pasaka, jungianti šeimų kartas“

Šeima atlieka ypatingą vaidmenį vaikų socializacijoje. Būtent šeimoje vaikai įgyja esminių socialinių žinių, susiformuoja įgūdžius bei gebėjimus, perima vertybes, taisykles ir elgesio normas, kurios būtinos gyvenant mus supančioje visuomenėje. Svarbu atkreipti dėmesį, kad vaiko gyvenimui ir vystymuisi reikalingi ne tik santykiai su jų tėvais, bet ir su jų seneliais. Senelių dėka mes pažįstame savo šeimos tradicijas, būtent seneliai pradeda kurti mūsų giminės istoriją. Jų sukaupta patirtis labai vertinga.

Sausio 24 d. Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželyje vyko šventė „Pasaka, jungianti šeimų kartas, kurioje aktyviai dalyvavo visa darželio bendruomenė. Šventės tikslas – stiprinti šeimos narių tarpusavio ryšius, skiepyti meilę ir pagarbą savo šeimai. Pedagogai vaidino savo kurtą pasaką, kuri apjungė visas šeimų kartas: vaikus, tėvus ir senelius. Vaikai dainavo, deklamavo eilėraščius, dėkojo seneliams už rūpestį ir buvimą kartu. Susirinkusiųjų taipogi laukė staigmena –  filmas „Vaikai apie šeimą“, kuriame patys vaikai dalinosi savo patirtimi, kas tai yra šeima ir ką ji reiškia. Artimieji buvo nustebinti ir nudžiuginti vaikų mintimis ir nuomonėmis.

Labai džiaugiamės, kad aktyviai dalyvavo ir ugdytinių tėveliai. Savarankiškai paruošę vaidinimą sužavėjo vaikus ir labai nudžiugino savo tėvus.  Vaikams buvo be galo įdomu stebėti tėvų pasirodymą.

Šventę gausiai papildė bendri rateliai, šokiai, dainos ir žaidimai. Pabaigoje visa šeima galėjo įsiamžinti bendroje nuotraukoje „Mano nuostabioji šeima“.

Šeima – tai laimės šaltinis, o akimirkos praleistos kartu neįkainuojamos. Galima teigti, kad šis meilės ir šilumos kupinas renginys sustiprino vaikų dvasinį ryšį su savo artimaisiais, tėvais, seneliais. Visi patyrė daug teigiamų emocijų vaidinant kartu su visa darželio bendruomene. Daug šiltų padėkos žodžių sulaukė šventės organizatoriai.

Socialinė pedagogė Ilona Komarovska

 

 

 

 

 

 

 

Jums taip pat gali patikti