Pasakos asmenybės augimui

2021 m. rugsėjo 16  –  lapkričio 11 d. Nemenčinės vaikų darželio ,,Saulučių“ grupė dalyvavo ugdymo pasakomis iniciatyvoje ,,Pasakų iššūkis 2021“. Šios iniciatyvos sumanytoja bei organizatorė ,,Pasakos augimui. Asmenybės ugdymo užsiėmimai“ idėjos, programų autorė bei vadovė, pasakų rinktinės ,,Laimė“ sudarytoja Akvilė Sadauskienė. Naudojantis šios autorės metodinėmis gairėmis, pateiktomis ,,Laimėje“, tęstinių užsiėmimų metu vaikams buvo skaitomos pasakos, vėliau jos aptariamos, improvizuojamos, diskutuojama…

Džiugu buvo matyti ir girdėti, kad šiuolaikiniai vaikai geba įsijausti į skaitomos pasakos turinį, jį interpretuoti, kelti probleminius klausimus ir ieškoti į juos atsakymų taikliai jas siedami su šių dienų realijomis.

Pasakų nauda asmenybės augimui neginčijama: vaikai turtina savo patirtis ir žodyną, laisviau reiškia mintis, ugdosi pasitikėjimą savimi, pagarbą kitam, sprendžia problemas esant keblioms situacijoms.

Nuoširdžiausia padėka ,,Saulučių“ grupės mokytojai Svetlanai ir jos ugdytiniams už supratimą, malonų bendravimą ir bendradarbiavimą!

 

                                                                            Socialinė pedagogė Asta Stupenkienė

 

Jums taip pat gali patikti