PO DRAUGYSTĖS SKĖČIU

2019 metų kovą emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ paskelbė Sąmoningumo didinimo mėnesiu „Be patyčių“. Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželis kasmet dalyvauja „Vaikų linijos“ organizuojamose tokio pobūdžio akcijose, prisidėjo ir šiemet. Šių metų iniciatyvos pagrindinė idėja – didinti visų bendruomenės narių sąmoningumą stabdyti patyčias ir kitokį skaudinimą, kartu veikiant jungtis ir puoselėti draugystę.

Sąmoningumo mėnesio metu buvo ugdomi ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pozityvaus bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimai. Grupėse vyko pokalbiai, diskusijos draugystės tema. Priešmokyklinio amžiaus vaikų grupės kūrė ir puošė gerumo žodžius, jaunesni jų bičiuliai – draugų portretus. Visi vaikai dalyvavo užsiėmimuose su interaktyvia lenta, sprendė vaikų netinkamų poelgių situacijas. Žiūrėjo animacinius filmukus apie draugystę, patyčių prevenciją, diskutavo apie tinkamą ir netinkamą pagrindinių herojų elgesį ir patiriamus jausmus. Bandė įsitikinti, kad kiekvienas grupę lankantis vaikas yra visos grupės neatsiejama dalis.

Tėvai taipogi buvo pakviesti įsitraukti į organizuojamą iniciatyvą ir kartu su vaikais sukurti draugystės receptą. Šeimos namų darbeliai pasižymėjo kūrybiškumu ir išskirtinumu. Iš visų draugystės receptų buvo sukurta „Draugystės receptų knyga“, kuri bus eksponuojama kiekvienoje darželio grupėje. Vaikai ir jų tėveliai turės galimybę pasižiūrėti kitų šeimų draugystės receptus, pasidžiaugti savo šeimos atliktu darbu.

Sąmoningumo mėnesį vainikavo renginys „Po draugystės skėčiu“.  Visi linksmai ir nuotaikingai šoko, žaidė įvairius bendravimo, bendradarbiavimo ir sprendimų priėmimo žaidimus. Baigiamuoju renginio akcentu tapo draugystės skėčio puošimas, kiekvienas vaikas nupiešė savo šypseną, kuria papuošė darželio draugystės skėtį.

Tikimės, kad sąmoningumo mėnesio metu vaikų patirtos emocijos ir įgyti gebėjimai padės jiems suprasti savo ir draugų jausmus, rasti tinkamus konflikto sprendimo būdus.

 

Ilona Komarovska, socialinė pedagogė

 

Jums taip pat gali patikti