Vieną gražų rugsėjo dienos rytą mūsų darželio „Bitučių“ priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai, vadovaujami savo mokytojų, vyko į Vilniaus krašto etnografinį muziejų, kur dalyvavo šaunioje keramikos edukacijoje, kurią vedė muziejaus amatininkė Lucija Ždanovič. Amatininkė supažindino vaikus su keramikos istorija, amatu, molio rūšimis, jo plastinėmis savybėmis bei molio panaudojimo galimybėmis. Mažieji kūrėjai, taip pat sužinojo iš kur gaunamas molis, kaip vyksta keramikos kūrinio atsiradimo procesas ir žinoma – smagiai lipdė, žiedė, eksperimentavo su moliu.
Užsiėmimo metu amatininkė mokė vaikus išploti, kočioti, klijuoti molį, braižyti jame, lipdyti įvairių medžių lapus. Pirmiausia kūrėjai į iškočiotą molio blyną įkočiojo pasirinktą lapą, po to nupjovę molį aplink lapo kraštą ir patraukę lapą stebėjo, kokios gražios liko jo gyslų, šakelių įspaudai. Taip iš molio gabalėlių vaikų rankose vienas po kito atsirado gražūs moliniai lapai, o patys darbščiausieji nulipdė dar ir labiausiai patinkantį gyvūnėlį, dubenėlį, grybuką ar pasakų namelį. Kūrybingi priešmokyklinukai nestokojo idėjų ir kūrybingai veikė, jų rankose gimė tikri meno kūriniai. Lipdymo procesas išlaisvino vaikų fantazijas, skatino kūrybingumą, lavino erdvinį pojūtį, pastabumą. Visiems buvo labai smagu.
Gaila, kad negalėjome iš karto parsinešti savo dirbinių, nes jie turėjo išdžiūti, o vėliau gerai pasikaitinti beveik tūkstančio laipsnių kaitros krosnyje, kad sutvirtėtų. Po to mūsų nulipdyti kūriniai buvo padengti išsirinktos spalvos glazūra ir dar kartą išdeginti. Vaikai kantriai laukė galutinio rezultato – išdegtų ir glazūruotų molinių dirbinių. O kiek buvo džiaugsmo ir pasididžiavimo savo darbeliu.
Edukacijos metu pažinome keramikos paslaptis, o pats lipdymo procesas suteikė daug gražių ir džiaugsmingų akimirkų. Galiausiai vaikų sukurti molinukai labai gražiai papuošė mūsų darželio interjerą. Džiaugiamės kūrybiškai ir darbingai praleistu laiku.
Dėkojame amatininkei už pravestą edukaciją ir puikias emocijas.
Mokytoja metodininkė Jolanta Šamatovičienė