PRIEŠMOKYKLINUKŲ ŠVENTĖ   ,, SUDIE DARŽELI’’

Nenumaldomai atėjo diena, kai Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželio priešmokyklinukai turėjo atsisveikinti su darželiu. Jau po pietų darželio kiemelyje šurmuliavo vaikučiai ir jų susirūpinę tėveliai. Skambant J. Marcinkevičiaus žodžiams  …išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia, nesvarstydami – kodėl ir kam, jeigu šita žemė kam priklauso, tai pirmiausia, žinoma, vaikams…‘‘( ištrauka iš J. Marcinkevičiaus eilėraščio ,,Vaikų žemė‘‘) lietuvių grupių priešmokyklinukai pradėjo švęsti išleistuves. Pirmą kartą lauke scena buvo išpuošta drugeliais, raidelėmis, skaitmenimis, varpeliais, gėlėmis ir įvairiaspalviais balionais į kurią susirinko 33 priešmokyklinukai. Į paskutinę priešmokyklinukų šventę ,,Sudie darželi‘‘ susirinko daug svečių. Atvyko Vilniaus r. Nemenčinės miesto seniūno pavaduotojas, laikinai einantis seniūno pareigas A. Komarovski, Vilniaus r. Gedimino gimnazijos direktorė D. Losinskienė, bei būsimos pirmokų mokytojos D. Želichovskienė ir E. Šulskienė, taip pat Vilniaus r. Nemenčinės vaikų lopšelio- darželio direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai einanti direktoriaus pareigas R. Gurska, buvusi šių priešmokyklinukų pirmoji ikimokyklinio ugdymo auklėtoja G. Labutienė, be abejonės, vaikų seneliai, broliukai, sesutės, kaimynai … ir žinoma, visa graži darželio bendruomenė.

Šventę vedė priešmokyklinio ugdymo pedagogės  Ž. Janovič ir D. Jucevičienė. Vaikai dainavo dainas apie draugystę, vaikystę, svajones, norus ,,užaugt ir būt toksai kaip tėtis ir mama …‘‘, šoko šokius, sakė atsisveikinimo žodžius žaislams, jaunesniems draugams, dėkojo už rūpestį ir kantrybę direktorei, auklėtojoms, auklytėms ir visiems, kurie mylėjo, rūpinosi ir padėjo. Darželio direktorė I. Voinič kiekvienam priešmokyklinukui įteikė diplomą, patvirtinantį, kad baigė priešmokyklinio ugdymo programą ir palinkėjo sėkmės mokykloje.

Šventė buvo puiki, nes vaikučiai gavo dovanų ir iš svečių, ir iš jaunesniųjų draugų, ir iš tėvelių…

Šventės kulminacija – įvairiaspalviai helio balionai. Kiekvienas priešmokyklinukas turėjo sugalvoti norą ir paleisti helio balioną į dangų… Tegul išsipildo vaikų svajonės ir norai!

O kokia šventė be siurprizų? Tėveliai suorganizavo visiems vaikams muilo burbulų šventę.Šventė suteikė priešmokyklinukams, jų tėveliams, pedagogams ir svečiams daug šiltų ir džiugių emocijų.

Linkime būsimiems pirmokėliams ištvermės, ryžto, geros nuotaikos, o tėveliams dėkojame už bendravimą ir bendradarbiavimą per visus šiuos metus.

     Auklėtoja metodininkė D. Jucevičienė ir vyresnioji auklėtoja Ž. Janovič

 

 

Jums taip pat gali patikti