Projektas ,,Integruoto požiūrio į energijos…

Projektas ,,Integruoto požiūrio į energijos taupymo programos plėtrą sukūrimas“ sujungė Vilniaus rajono ir Amenos miesto švietimo įstaigas bendradarbiavimui.

Nuo 2016 m. birželio mėnesio yra vykdomas tarptautinis projektas ,,Integruoto požiūrio į energijos taupymo programos plėtrą sukūrimas“, kurio organizatoriais yra Ašmenos vaikų lopšelis – darželis Nr. 6, o projekto dalyviais – Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželis. Projekto tikslas – energiją taupančių technologijų pagalba efektyviau naudoti energijos išteklius. Projektą dalinai finansuoja Jungtinių Tautų vystymo programa.

Įgyvendinant projektą 2016 m. birželio mėnesį projekto organizatoriai pakvietė Vilniaus rajono Nemenčinės vaikų darželio atstovus su vizitu į Ašmeną (Baltarusijos Respublika). Birželio 13-15 dienomis direktoriaus pavaduotojos ugdymui Valerija Račinska, Veslava Šaripa, tris darželio auklėtojos bei Nemenčinės vaikų lopšelio – darželio direktorė Regina Gurska viešėjo Ašmenoje. Per tą laikotarpį apsilankė keliuose vaikų darželiuose, kur turėjo galimybę stebėti auklėtojų veiklą su vaikais. Taip pat lankėsi Ašmenos gimnazijoje, kurioje vyko konferencija energijos taupymo tema. Konferencijos metu Baltarusijos Respublikos įvairių ugdymo įstaigų atstovai dalinosi panašių projektų informacija, įgyvendinimo rezultatais. Taip pat projekto dalyviams iš Nemenčinės buvo surengta ekskursija, kuri supažindino su Ašmenos bei kaimyninių gyvenviečių istorija, kultūra, gyvenimu.

 2016 m. spalio 12-14 dienomis projekto dalyviams iš Lietuvos buvo organizuotas dar vienas vizitas į Ašmeną. Vilniaus rajono švietimo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič kartu su Vilniaus rajono Nemenčinės vaikų darželio direktore Ivona Voinič, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Veslava Šaripa, Vilniaus rajono Nemenčinės vaikų lopšelio – darželio direktore Regina Gurska apsilankė Ašmenoje. Vizito metu turėjo galimybę plačiau susipažinti su projekto tikslais, įgyvendinimu. Taip pat aplankė įvairias ugdymo įstaigas, susipažino su Baltarusijos ugdymo įstaigų darbo organizavimu. Projekto organizatoriai iš Baltarusijos pasidalino įspūdžiais apie projekto įgyvendinimą savo įstaigose.

2016 m. spalio 18 dieną Vilniaus rajono Nemenčinės vaikų darželyje lankėsi delegacija iš Ašmenos: Ašmenos sporto ir turizmo skyriaus vadovo pavaduotojas Aliaksei Dervis, Ašmenos švietimo, sporto ir turizmo skyriaus vyresnioji specialistė Zhana Zahorskaya, vaikų lopšelio – darželio Nr.6 direktorė Maryna Melnikava, vaikų lopšelio – darželio Nr.6 direktoriaus pavaduotoja Maryna Yarkevich ir vaikų lopšelio darželio Nr.6 auklėtojos bei kiti specialistai. Aktų salėje sutikti svečius susirinko vaikų darželio kolektyvas. Nemenčinės vaikų darželio direktorė Ivona Voinič pasveikino ir supažindino svečius su įstaigos istorija, struktūra, papasakojo apie vaikų darželio  įstaigos darbą. Muzikos mokytoja Ivanesa Žilevič kartu su darželio auklėtiniais parengė koncertą, kurio metu dainavo ir šoko ne tik vaikai, bet ir atvykę svečiai.

Delegacijos nariai iš Baltarusijos turėjo galimybę stebėti pedagogų su vaikais veiklą. Vyresnioji auklėtoja Halina Bekionis pristatė veiklą su pačiais mažiausiais ugdytiniais, o auklėtoja metodininkė Danuta Janickienė vedė užsiėmimą su priešmokyklinio amžiaus vaikais.  Veiklos metu pedagogai atkreipė vaikų dėmesį į energijos taupymą, taupymo būdus, pasekmes. Po veiklos buvo surengta ekskursiją po visą vaikų darželį, kurios metu svečiai apžiūrėjo sales, specialistų kabinetus, vaikų grupes, o taip pat pabendravo su ugdytiniais bei darbuotojais. Visi labai džiaugėsi gražiomis, erdviomis bei saugiomis patalpomis.

Delegacija iš Ašmenos vizito Lietuvoje metu apsilankė taip pat Vilniaus rajono Nemenčinės Konstanto Parčevskio  gimnazijoje,  Vilniaus rajono Maišiagalos vaikų lopšelyje – darželyje,  Maišiagalos amatų centre bei Vilniaus rajono Avižienių lopšelyje – darželyje.

Vizitas Lietuvoje paliko svečiams iš Baltarusijos daug gerų įspūdžių, visi projekto dalyviai liko labai patenkinti. Projektas bus vykdomas ir toliau, o mes tikimės tolimesnio sėkmingo bendradarbiavimo.

Jums taip pat gali patikti