Projektas „Kalėdinė garsų mozaika“

2021 m. lapkričio – 2022 m. sausio mėn. Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželyje jau ketvirtus metus vyko Vilniaus rajono švietimo įstaigų projektas „Kalėdinė garsų mozaika“.

Dar prieš kelerius metus puoselėjome  gražią tradiciją visiems susitikti ir drauge pasidžiaugti Kalėdinių giesmių grožiu bei pajusti jaudinančią šventinio laukimo nuotaiką. Tačiau gyvenimas dosnus mums įvairių netikėtumų. Šiuo metu visi susiduriame ne tik su dideliais iššūkiais, bet ir atsiradusiomis naujomis galimybėmis atrasti inovatyvias, įdomesnes ugdymo organizavimo formas panaudojant šiuolaikines technologijas ir skaitmenines priemones.
Projekte dalyvavo Vilniaus rajono švietimo įstaigų ugdytiniai, pedagogai, meninio ugdymo mokytojai ir kiti bendruomenės nariai. Projekto dalyviai noriai dalinosi savo gerąja muzikinio ugdymo patirtimi populiarindami kalėdinių giesmių atlikimą.
Sulaukėme įvairių kalėdinių dainų, giesmių, kurias puikiai atliko atstovai iš Vilniaus r. Vaidotų mokyklos-darželio „Margaspalvis aitvarėlis“, Vilniaus r. Valčiūnų vaikų lopšelio-darželio, Vilniaus r. Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos, Vilniaus r. Riešės vaikų darželio, Vilniaus r. Pagirių „Pelėdžiuko“ lopšelio-darželio, Vilniaus r. Nemenčinės vaikų lopšelio-darželio, Vilniaus r. Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio, Vilniaus r. Eitminiškių pagrindinės mokyklos, Vilniaus r. Glitiškių vaikų darželio. Labai džiaugiamės, kad mūsų projekte jau kelerius metus aktyviai dalyvauja ir mūsų ilgalaikis socialinis partneris – Latvijos Daugpilio Jano Platerio Gajevskio lenkų vaikų darželis Nr. 29-asis.

Projekto metu Nemenčinės vaikų darželio ugdytiniai lankėsi Nemenčinės Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje. Vaikučius pasitiko ir maloniai priėmė dorinio ugdymo mokytojas Miroslav Petrovskij. Jis vaikams papasakojo apie šv. Kalėdas, Tris Karalius: Kasparą, Merkelį ir Baltazarą. Aiškino, kad trys išminčiai, vedami danguje sužibusios žvaigždės, ėjo nusilenkti ir įteikti dovanų gimusiam kūdikėliui Jėzui. Vaikai drąsiai atsakinėjo į klausimus, giedojo giesmes.
Po pokalbio ugdytiniai iš arčiau apžiūrėjo Betliejaus prakartėlę, pamatė, kur guli mažytis Jėzus, kur yra Marija ir Juozapas. Susitikimas su dorinio ugdymo mokytoju praplėtė vaikų akiratį ir suteikė naujų žinių.

Trijų karalių šventė mena kalėdinio laikotarpio baigtį. Sausio 6 dieną mūsų darželyje vaikai klausėsi pasakojimo apie Trijų Karalių kelionę, jų atneštas dovanas kūdikėliui Jėzui. Žiūrėjo filmuką apie Tris karalius, linksmai šoko, giedojo giesmeles. Visi linkėjo vieni kitiems geros nuotaikos, būti draugiškiems ir kitus mylėti taip, kaip save.

Projektą vainikavo iš dalyvių pateiktų video įrašų sukurtas šventinis filmukas, kuris yra patalpintas Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželio internetinėje svetainėje bei YouTube socialiniame tinkle.
https://www.youtube.com/watch?v=0WETC7lJ7Bw

Džiugu, kad ketvirtus metus vykstantis projektas suburia vis dar gausų būrį dalyvių, norinčių kurti, dainuoti, dalintis ir kartu su visais pasidžiaugti meistriškai atliekamais kūriniais.
Nuoširdžiai dėkojame projekte dalyvavusiems atlikėjams ir juos rengusiems mokytojams bei tėveliams. Tariame širdingą AČIŪ už skambius muzikos garsus, besiliejusius projekto metu ir džiuginusius daugelio širdis.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ilona Janovičienė

Jums taip pat gali patikti