Rudausių daugiafunkcio centro ugdytinių išvyka į gaisrinę

Balandžio 27 dieną Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželio Rudausių daugiafunkcio skyriaus ugdytiniai kartu su mokytojomis apsilankė Vilniaus r. apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Ugniagesiai mūsų jau laukė ir iš garažo tuojau pat išriedėjo didelė gaisrinės mašina. Ko  tik joje nebuvo: įvairios virvės, žarnos, antgaliai, kirstukai, žnyplės ir kt. Ugniagesiai gelbėtojai aprodė jų transporto priemones ir vaikai sužinojo, kad ugniagesiai gelbėtojai ne tik gesina gaisrus, bet ir gelbėja žmones, išlaisvina iš sudaužytų automobilių autoavarijų metu nukentėjusius asmenis, padeda gyventojams nelaimėse buityje, talkina kitoms specialiosioms tarnyboms, gelbėja skęstančiuosius. Susipažino su ugniagesių gelbėtojų įranga: nardymo kostiumais, rogutėmis, vandens švirkštais, batutu, dujokaukėmis, pjaustymo, karpymo žirklėmis ir gaisro gesinimo įranga (specialiomis kopėčiomis, laužtuvais, kastuvais, gesintuvais, metalo pjaustymo įranga ir kt.).
Vaikai noriai matavosi gaisrininkų drabužius, lipo į mašiną ir net išgirdo tikrą gaisrinės mašinos sireną. Ugniagesiai gelbėtojai papasakojo vaikams apie savo darbo patirtį ir taip įdomiai pasakojo, kad pusė vaikų panoro tapti gaisrininkais. Tada vaikams buvo pasakyta, kad norint tapti ugniagesiu reikia gerai mokytis, pavyzdingai elgtis, daug sportuoti ir baigti ugniagesių mokyklą. Gal kas nors pasirinks ugniagesio profesiją? Kas žino? ….
Visi dalyviai grįžo pilni nepakartojamų įspūdžių.
Pedagogų vardu nuoširdžiai dėkojame priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistams už suteiktas žinias, už galimybę pažinti gaisrininko profesiją iš arti ir už turiningai praleistą laiką.

Mokytoja Dalija Vasiljeva

 

 

Jums taip pat gali patikti