SAUGAU SAVE IR KITUS KELYJE

2018 m. spalio 22-31 d. Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželyje buvo įgyvendinamas prevencinis projektas „Saugau save ir kitus kelyje!“. Pagrindinis projekto tikslas – ugdyti vaikų saugaus elgesio sampratą ir įgūdžius. Visą savaitę įstaigoje vyko edukaciniai užsiėmimai, kurių metu mūsų ugdytiniai mokėsi saugiai elgtis gatvėje.

Projekto metu darželio sporto salėje veikė „Eismo klasė“, kurioje ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių ugdytiniai, kartu su judesio korekcijos mokytoja Natalija Šeluchovskaja, formavo saugaus eismo dalyvio įgūdžius. Eismo pamokėlių metu vaikai pasijuto tikrais eismo dalyviais.

Apie saugų elgesį kelyje vaikams pasakojo ne tik pedagogai, bet ir Vilniaus r. Policijos atstovai: vyresnysis tyrėjas Stanislav Voicechovskij ir Jolanta Lukaševič. Pareigūnai kartu su vaikais aptarė saugaus eismo taisykles, sprendė įvairias eismo situacijas, susijusias su saugumu kelyje. Tyrėjai parodė vaizdo įrašus, klausinėjo apie saugų eismą ir už teisingus vaikų atsakymus apdovanojo – atšvaitais. Susitikimas su policijos pareigūnais vaikams paliko daug įspūdžių.

            Projektą vainikavo saugaus eismo šventė, kurios metu darželinukai stebėjo auklėtojų vaidinimą „Kakė Makė mokosi saugiai elgtis gatvėje“. Vaikai kartu su Netvarkos nykštuku ir Zebru surengė kojo-mobilių paradą, žaidė muzikinius žaidimus ir įtvirtino saugaus elgesio kelyje įgūdžius.

Neabejingi tapo ir ugdytinių tėveliai, kurie papuošė organizatorių įgyvendinamą mintį, ir kartu su vaikais iš didelių kartoninių dėžių sukūrė „Kojo-mobilį“.  Vienoje iš darželio salių įsikūrė tikrasis automobilių salonas. Ten suvažiavo visų grupių kojo-mobiliai, kurių bendras skaičius siekia net 119. Dėkojame visiems tėveliams už pastangas, kūrybišką idėjos realizavimą kuriant kojo-mobilį ir aktyvų dalyvavimą prevenciniame projekte  „Saugau save ir kitus kelyje“.

Socialinė pedagogė  metodininkė Ilona Komarovska

 

Jums taip pat gali patikti