SU KNYGA PER PASAULĮ

Gražų kovo 16-osios rytą į Nemenčinės vaikų darželio salę rinkosi svečiai iš viso Vilniaus rajono švietimo įstaigų. Čia vyko tradicinis, jau 6-asis, mažųjų skaitovų konkursas ,,Su knyga per pasaulį“. Renginį organizavo darbo grupė: direktoriaus pavaduotoja ugdymui Valerija Račinska, auklėtoja metodininkė Ilona Janovičienė, vyresnioji auklėtoja Agnieška Makevič ir auklėtoja metodininkė Violeta Jackevič.

Dalyvavo 50 jaunųjų skaitovų iš 21 švietimo įstaigos. Čia esančius pedagogus suvienijo bendras tikslas – padėti atsiskleisti talentingiems ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams poezijos mene, ugdyti vaikų sceninę kultūrą. Tarp savęs varžėsi 3-6 metų talentingiausi vaikai praėję I-ąjį etapą savo įstaigose. Tokiam gausiam būriui svečių mūsų darželio salė tapo ankšta.

Šventę ,,Su knyga per pasaulį“ pradėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Valerija Račinska. Po to žodis buvo suteiktas Vilniaus r. švietimo skyriaus vyriausiajai specialistei Ivonai Voinič. Ji pasveikino visus vaikus, jų tėvelius ir pedagogus. Palinkėjo sėkmingo konkurso ir geros nuotaikos.

Konkursą vedančiosios Agnieška Makevič ir Ilona Janovičienė pakvietė mūsų įstaigos vaikučius pradėti šventę linksmu šokiu ,,Makarena“ ir dainele-improvizacija ,,Abėcėlė“. Šventėje pasirodė ir vaikus pralinksmino Batuotas Katinas (auklėtoja Violeta Jackevič), kuris viso renginio metu buvo kartu su dalyviais.

Po to buvo pristatyti vertinimo komisijos nariai, kurią sudarė: Nemenčinės vaikų darželio logopedė metodininkė Vaiva Ašmonaitienė, Nemenčinės viešosios bibliotekos bibliotekininkės Natalija Kežun ir Božena Kerul, Bezdonių vaikų darželio auklėtoja metodininkė Danguolė Voinič, Kabiškių mokyklos-darželio auklėtoja metodininkė Ilona Fedorovič, Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio vyresnioji auklėtoja Lilija Ceiko.

Konkursas vyko II etapais tarp 3-4-erių metų ir 5-6-erių metų vaikų. Vaikai deklamavo eilėraščius lietuvių, lenkų, rusų kalbomis. Visi skaitovai buvo palydimi garsiais plojimais. Išgirdome daugybę eilėraštukų apie žvėrelius, žaislus, tėvynę. Tarp mažųjų varžovų pasitaikė duetų, kuriuos visiems žiūrovams buvo įdomu stebėti ir klausyti.

Vertinimo komisija turėjo nemažai darbo, ilgai svarstė, ką paskelbti geriausiais ir nutarė apdovanoti visus dalyvavusius, o diplomus su pagyrimu įteikė 6-iems skaitovams – David Jackevič (Nemenčinės vaikų darželis), Adrian Kabelis (Glitiškių mokykla-darželis), Olivija Šamatovičiūtė (Nemenčinės vaikų darželis), Rytis Didvalis (Maišiagalos vaikų lopšelis-darželis), Austėja Kozlovska (Nemenčinės vaikų lopšelis-darželis), Arina Kugelevičiūtė (Nemenčinės vaikų darželis). Nemenčinės viešosios bibliotekos darbuotojos iš viso būrio skaitovų išrinko 10 vaikų ir įteikė jiems atminimo knygeles.

Mūsų įstaigoje tokio masto mažųjų skaitovų konkursas vyko pirmą kartą. Džiaugiamės, kad praėjo sklandžiai, organizuotai ir gražiai. Visi dalyviai bei svečiai išvyko sklidini geros nuotaikos, pasisėmę gražių įspūdžių ir akimirkų. Tikimės, kad tokių renginių dėka jaunose širdelėse sudygs meilės poezijai ir knygai sėklos.

Vaiva Ašmonaitienė, Nemenčinės vaikų darželio logopedė metodininkė

Agnieška Makevič, Nemenčinės vaikų darželio vyresnioji auklėtoja

Jums taip pat gali patikti