SVEIKATOS SAVAITĖ

Spalio mėnesį Nemenčinės vaikų darželyje buvo organizuota sveikatos savaitė. Šios savaitės tikslas–saugoti ir stiprinti vaikų sveikatą, skleisti sveikos gyvensenos principus bendruomenėje.

Savaitę pradėjome nuo pokalbio apie sveiką maistą. Grupėse vaikai kartu su aukėtojomis atliko kūrybinį darbą „Sveikatos piramidė“. Visos savaitės metu vaikai žaidė žaidimus „Atspėk ką ragauji“, „Sveika – nesveika“ ir t.t., žiūrėjo animacinius filmukus apie sveiką gyvenimo būdą. Kiekvieną dieną grupėse lankėsi darželio slaugytoja, kuri pasakojo vaikams apie dantukų priežiūrą, prieš miegą skaitė pasakas apie sveikatą.

Darželyje svečiavosi specialistai iš Vilniaus visuomėnes sveikatos biuro, kurie parodė vaikams filmuką apie bakterijas.  Vaikai turėjo galimybę pamatyti, kiek daug bakterijų yra ant nešvarių rankų, o taip pat pasimokino taisyklingai plautis rankas. Vieną savaitės dieną  darželio darbuotojai išklausė psichologo paskaitą „Stresui ne“, o taip pat atliko kūno sudėties tyrimą.

Vaikai turėjo galimybė susitikti su odontologe Ieva Vencke. Dantų gydytoja papasakojo, kaip taisyklingai reikia valyti dantukus, kurią pastą, dantų šepetuką ir dantų skalavimo skystį naudoti ir daug kitų įdomių dalykų. Atsisveikindama dantų gydytoja vaikams padovanojo dovanas.

Sveikatos savaitės paskutinę dieną visi turėjo galimybę pamatyti pasaką, kurioje vaidino darželio pedagogai. Kartu su pasakos veikėjais visi vaikai dainavo daineles apie vitaminus, sportavo ir ragavo vaisius.

Vyresnioji auklėtoja Violeta Kimsevič

Auklėtoja Ana Saidulinė

Jums taip pat gali patikti