SVEIKATOS STIPRINIMAS

Edukacinė, sportinė pamokėlė Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželio „Meškiukų“ grupės vaikams!

Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželio sveikatos stiprinimo programa 2021 – 2025 m.

Sveikatos stiprinimo programos įgyvendinimo ataskaita už 2021 – 2022 m. įvykdytas veiklas Sveikatos programos ataskaita 2021-2022 m.

Mokykla nuo 2021 metų pripažinta sveikatą stiprinančia mokykla / aktyvia mokykla. Pažymėjimas

PADĖKA

Mokyklų pripažinimo sveikatą stiprinančiomis mokyklomis ir aktyviomis mokyklomis tvarkos aprašas

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/de4309b0839211e993ffd4361ddf8976

Daugiau informacijos apie projektą: 

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras http://www.smlpc.lt

2023 m. I ketvirčio veiklos aprašas

2023 m. II ketvirčio veiklos aprašas

2023 m. III ketvirčio veiklos aprašas 

2023 m.IV ketvirčio veiklos aprašas

Žiemos linksmybės 2023

             Žiema – viena iš gražiausių metų laikų, kuri dovanoja įvairias žiemos linksmybes. Jau kelinti metai iš eilės, sulaukę žiemos ir balto sniego, visi skubame į darželio kiemą žaisti ir pramogauti.

             Fizinio aktyvumo savaitė įgyvendinta iškritus daug sniego. Kiekviena permaininga savaitės diena sudarė puikias sąlygas atskleisti suplanuotų veiklų esmę. Veiklos buvo įvairios, integruotos, ugdančios kelias kompetencijas vienu metu. Vienos jų buvo pasyvesnės, kitos – ypač judrios. Daug dėmesio ir pasisekimo sulaukė atvira veikla visai vaikų darželio bendruomenei: ,,Linksmos estafetės lauke žiemą“, ,,Sniego maratonas“, komandinis sniego senių lipdymas.

          Smagiausia buvo stebėti visų entuziazmą, įsitraukimą į pramogas, šėliojimą sniege ir su sniegu. Dar vienas malonus pastebėjimas, kad vaikai patys aktyviai siūlo įvairias idėjas, mintis, ką galima veikti lauke žiemą, pozityviai  mąsto apie sporto, judėjimo naudą, geba pateikti įvairių pavyzdžių.

Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023

Ataskaita 2023 m.

Dalyvavimas ,,Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo ugdymo įstaigoje” programoje.

Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programa startavo Lietuvoje 2017 m. rugsėjo 1 d. Ji apjungė ir tęsia pradėtą Vaisių vartojimo skatinimo ugdymo įstaigose programos ir Pieno vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programos (programa „Pienas vaikams“) veiklą.

Programos tikslai:

  • padidinti suvartojamų vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno gaminių dalį vaikų mityboje;
  • diegti vaikams supratimą apie vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno gaminių vartojimo teigiamą poveikį sveikatai;
  • supažindinti vaikus su tvariu žemės ūkiu bei skatinti vaikus tausiai naudoti maistą.

Programos tikslinė grupė – vaikai, lankantys ikimokyklines ugdymo įstaigas, ir pradinių klasių mokiniai. Programos priemonės apima vaisių, daržovių bei pieno gaminių tiekimą vaikams ir edukacinių bei informacinių veiklų įgyvendinimą.

Pagal programą vaikams yra tiekiami ekologiški arba pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą išauginti (pagaminti) produktai: obuoliai, morkos, kriaušės, obuolių sultys ir pieno gaminiai – geriamasis pienas, jogurtas bei šviežias ir brandintas sūris.

Pieno produktų vartojimo vaikų ir švietimo įstaigose paramos programa „Pienas vaikams“ Lietuvoje taikoma nuo 2004 metų. Programa parengta siekiant padidinti suvartojamų pieno ir pieno produktų dalį vaikų mityboje ir įdiegti vaikams supratimą apie pieno ir pieno produktų vartojimo teigiamą poveikį sveikatai.

Lietuvoje pagal Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programą vaisiai ir daržovės bei sultys  pradėtos dalyti 2009 metais.Vaisių vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programa įgyvendinama siekiant paskatinti vaikus vertinti vaisius ir daržoves, pratinti jų vartojimą ir ateityje. Programos tikslas – padidinti suvartojamų vaisių ir daržovių dalį vaikų mityboje ir įdiegti vaikams supratimą apie vaisių ir daržovių vartojimo teigiamą poveikį sveikatai