Švenčiame Lietuvos gimtadienį

 Vasario 14, 16 dienomis Nemenčinės vaikų darželio grupėse  vyko šventiniai renginiai, skirti Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Neformalioje aplinkoje vaikai kalbėjo apie meilę tėviškei, sveikino Lietuvą su gimtadieniu.

 Žiūrėdami PowerPoint pristatymą „Lietuva – tėvynė mūsų“ vaikai suprato, kad gimtinė prasideda mamytės glėbyje, šeimos rate ir suvokė žodžių „tėviškė“, „gimtinė“,  „tėvynė“ prasmę. Mažyliai džiaugėsi atpažindami skaidrėse savo darželį, gimtojo miestelio vaizdus, grožėjosi gamtovaizdžiais klausydami paukščių čiulbėjimo ir upelio čiurlenimo. Vaikai pamatė sostinės Vilniaus ir kitų didelių Lietuvos miestų ir Baltijos jūros vaizdus.

O paskui, tarsi keliaudami laiko mašina, vaikai nėrė į gilią praeitį ir nutilę klausėsi paslaptingos legendos apie Vilniaus įkūrimą. Žiūrėdami skaidres sužinojo, kaip atrodė, kaip rengėsi tais laikais lietuviai, klausėsi jų dainų, pamatė kunigaikštį Gediminą ir geležinį vilką, iš senų graviūrų sužinojo, kaip buvo statomas ir kaip atrodė Vilnius senovėje ir grožėjosi šiuolaikiniais jo vaizdais.

Manome, kad labai svarbu mūsų kosmopolitiniame pasaulyje skiepyti mažylių širdelėse meilė tėviškei, savo gimtajam kraštui.

Jums taip pat gali patikti