Tarptautinė vaikų knygos diena

Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Šia proga Rudausių daugiafunkcio centro koordinatorė Dorota Tomaševska ir Rudausių bibliotekininkė Gražina Lapūnienė suorganizavo vaikams renginį, skirtą jo kūrybai.

Renginio metu bibliotekininkė Gražina pristatė vaikams žinomą danų pasakininką H. Ch.

Anderseną ir jo gražiausias pasakas. Darželinukai sklaidė pasakų knygas, aptarė iliustracijas ir jose pavaizduotus pasakų veikėjus. Pagal iliustracijas ir skaitomas ištraukas iš pasakų spėjo personažus ir klijavo juos ant didelio plakato.

Koordinatorė Dorota parodė vaikams pasaką „Karalaitė ant žirnio”, kurią iliustravo patys vaikai savo nuotraukomis. Ugdytiniai ruošdami pasaką pasijuto kaip tikros karalaitės ir karaliai, nes vilkėjo nuostabias sukneles, apsiaustus ir spindinčias karūnas.

Renginio metu vaikai žaidė įvairius žaidimus tokius kaip „Atspėk, kur sėdi karalaitė?” ir „Pats stipriausias karalius” kurie, dar labiau pagilino vaikų žinias apie H.Ch. Anderseno rašytas pasakas.

Už aktyvų dalyvavimą vaikams buvo įteiktos dovanėlės – spalvinimo knygutės su pasakų herojais ir spalvoti balionai, kurie praskaidrino šalto pavasario nuotaiką.

Vilniaus r. Rudausių daugiafunkcio centro koordinatorė Dorota T.

Jums taip pat gali patikti