Tolerancijos dienos minėjimas su mokyklos draugais

Lapkričio 16 d. minima Tarptautinė tolerancijos diena. Tolerancija – tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes.

Tolerancijos minėjimo dieną, mūsų darželyje, svečiavosi Vilniaus r. Konstanto Parčevskio gimnazijos psichologė Ilona Lučinska kartu su G3 klasės mokiniais.

Vyresni mokiniai vedė edukacinę valandėlę mūsų darželio priešmokyklinukams. Visų pirmą, subūrė visus į draugystės ratą ir susipažino, aiškino žodžio tolerancija reikšmę, skaitė pasakojimą apie rožinį meškiuką, kuris buvo kitoks nei visi kiti meškiukai, žaidė.

Šiais metais Tolerancijos dienos simboliu buvo rankos. Naudojant šį simbolį vaikai kartu su vyresniais draugais piešė rankos simbolį, jį karpė ir puošė. Matavosi savo ir draugo rankos dydžius. Diskutavo, jog visų mūsų rankos yra skirtingos: mažo vaiko, suaugusio ar senyvo žmogaus, vyro ir moters. Rankos gali sukurti, bet gali ir sugriauti, gali padėti ir gali pakenkti. Taigi, visi kartu savo kurtomis rankomis papuošė, mokinių atneštą, medį. Be galo daug teigiamų įspūdžių vaikams suteikė pokalbiai ir žaidimai kartu su vyresniu draugu. Tikimės ir tolesnių tokio pobūdžio susitikimų kartu su mūsų draugais.

Nuoširdžiai dėkojame Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio psichologei Ilonai Lučinskai ir G3 klasės mokiniams už sėkmingą ir malonų bendradarbiavimą  siekiant paminėti Tarptautinę tolerancijos dieną!

Socialinė pedagogė Ilona Komarovska

Jums taip pat gali patikti