Užgavėnių akimirkos Nemenčinės vaikų darželyje

Vasario 28 dieną į Nemenčinės vaikų darželio kiemą sugūžėjo visa darželio bendruomenė švęsti Užgavėnių. Užgavėnės – žiemos palydų šventė. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šiai šventei svarbiausias linksmumas ir triukšmas. Juk žiema labai nemėgsta triukšmo. Užgavėnės neįsivaizduojamos be persirengėlių, triukšmo, ratelių, šokių ir pokštų. Pasislėpus po kaukę galima linksmiau ir drąsiau juokauti, atviriau pokštauti ir žaisti. Šventėje buvo galima sutikti Lašininį, Kanapinį, Čigonus, Velnius, Ožius, Raganas, Meškas… Personažai traukė kartu su auklėtiniais dainelę ,,Kepė močia blynus‘‘, šoko lietuvių liaudies šokius, rungtyniavo ir net pasižadėjo iki Šv. Velykų nevalgyti mėsos patiekalų.

Kaip kasmet, šventėje galynėjosi Lašininis ir Kanapinis. Kovą laimėjo Kanapinis, juk tai pavasario pranašas. Ožka, Meška, Velniai, kvietė linksmintis, rungtyniauti ir pokštauti. Pagrindiniu Užgavėnių valgiu – blynais, pasirūpino gaspadinė. Senolių išmintis byloja – ,,Kas blynų per Užgavėnes bus neragavę, tai tas pats kaip dūšią velniui atidavę‘‘. Kad taip nenutiktų visa darželio bendruomenė vaišinosi skaniais blynais.

Žiemos simbolis – Morė lyg gražuolė stovėjo ant žemės ir stebėjo visą šventę nieko blogo neįtardama… Liaudiška ir džiugi muzika skambėjo garsiai ir galingai. Gražios Užgavėnių kaukės energingai šoko, trepsėjo, kraipė šonus ir paaukštintas ,,galvas‘‘.

Tradiciškai šventę vainikavo neišvengiamas Morės sudeginimas ir triukšmingas atsisveikinimas su žiema. Juk po šių linksmybių ateis kita diena, o su ja ir gavėnia – laikotarpis kai reikės pasninkauti ir linksmybes teks pamiršti…

Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželio auklėtojos metodininkės Natalja Jakovenko ir Daiva Jucevičienė

Jums taip pat gali patikti