VAIKŲ KNYGOS DIENA

     Nuo 1967 metų H. K. Anderseno gimimo dieną (balandžio 2-ąją) švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena. Šventės paskirtis – įkvėpti, paskatinti vaiko meilę knygai, atkreipti daugiau dėmesio į vaikų literatūrą.
     Balandžio 3 dieną mūsų darželyje taip pat vyko edukacinis renginys, skirtas Tarptautinei vaikų dienai paminėti. Renginį organizavo ir vedė Vilniaus rajono švietimo įstaigų, teikiančių ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, skaitymo skatinimo projekto ,,Knygų stebuklai“ organizatoriai.
     Tą dieną mūsų darželio ugdytiniai persikėlė į magišką knygų pasaulį. Tai buvo labai įdomi ir linksma diena. Vaikai pasipuošė savo mėgstamų pasakų personažų kostiumais, dalyvavo konkursuose ir žaidimuose, minė pasakų mįsles, atpažino pasakų pavadinimus pagal jų atributus. Be to vaikai susipažino su knygos atsiradimo istorija, aiškinosi knygų svarbą ir naudą bei įsipareigojo visada gerbti ir saugoti knygas.
     Ši diena buvo puiki proga priminti knygų reikšmę vaikams. Knygos ne tik linksmina, moko ir padeda suprasti pasaulį bei gyvenimo tiesą, bet ir padeda įveikti vaikiškas baimes bei atpažinti blogį. Tai svarbus vaikystės tarpsnis, kuris turėtų būti skatinamas ir vertinamas.

Jums taip pat gali patikti