Verbelę rišu – tradicijas tęsiu

Kovo 20 – balandžio 30 dienomis Nemenčinės vaikų darželyje direktoriaus pavaduotojos ugdymui Veslavos Šaripa iniciatyva įgyvendintas trumpalaikis projektas ,,Verbelę rišu – tradicijas tęsiu“, kuriame aktyviai dalyvavo visa vaikų darželio bendruomenė – mokytojai, ugdytiniai, jų tėvai ir seneliai.
Projekto tikslas – darželio bendruomenėje iš kartos į kartą perduoti ir puoselėti Vilniaus krašto kultūrinio paveldo tradicijas ir papročius. Viena iš unikalių ir savitų šio krašto paveldo tradicijų – verbų rišimas.
Projekto metu ugdytiniams apie Verbų sekmadienio ir Velykų papročius pasakojo grupių mokytojos. Ugdytiniai kūrė verbų eskizus, jas piešė, klijavo…
Vėliau grupėse lankėsi kviestinis svečias – ,,Boružėlių“ grupės ugdytinės močiutė, Nemenčinės miesto verbų rišėja, tautodailininkė Vladislava Suchodolska, dovanojusi vaikams įtraukiančią edukacinę veiklą. Kūrėja įtaigiai pristatė verbų rūšis, senovines augalų galių reikšmes. Gyvai, iš atsineštų sudžiovintų žolynų puokštelių, demonstravo, kaip verba yra rišama, į kokias subtilybes reikia atkreipti dėmesį. Visi vaikai natūraliai stebėjo verbos rišimo procesą, lietė, uostė sudžiovintas žoles ir gėles, domėjosi, kaip jos renkamos ir džiovinamos, patys bandė įkomponuoti pasirinktus žolynus. Netruko prabėgti laikas, ir mažieji galėjo džiaugtis rezultatu – kartu su draugais rišta spalvinga verba.
Po pažintinių edukacinių veiklų vyko bendras kūrybinis procesas su mokytojais ir tėvais, kurio dėka radosi originalios ir nepakartojamos, įvairaus dydžio ir neįprastų technikų verbos.
Visos verbos dabar yra eksponuojamos parodoje darželio koridoriuje, vis traukia bendruomenės narių akį, džiugindamos savo įstabiu grožiu.

                                                                                           Mokytoja Irina Stanska

                                                                                           Socialinė pedagogė Asta Stupenkienė

Jums taip pat gali patikti